Ters Yüz Öğrenme

Shape Image One
1 student

Günümüz öğrencilerini Z ve Alfa kuşakları oluşturuyor. Bunlara “dijital yerliler” de deniyor. Bu nesil, teknolojik olarak gelişmiş bir dünyaya doğdu. Yaşamlarının merkezinde yeni teknolojiler, çevrimiçi ortamlar, sosyal ağlar var. Eğlence, iletişim, bilgiye erişim, bilgiyi paylaşma gibi günlük işlerinin tamamını teknolojiyi kullanarak gerçekleştiriyorlar ve şu da açık bir gerçek ki kendilerinden önceki nesiller gibi öğrenmiyorlar. İnternet, tablet ve akıllı telefonlar yaşamlarının büyük kısmını kapsadığı için öğrenirken de bunları kullanıyorlar. Dijital yerliler izleyerek öğreniyor, öğrenirken etkileşimli ortamları ve aktif olmayı tercih ediyor. 

Bu durum, öğrenme ortamlarının yeni teknolojileri dikkate alarak yeniden düzenlenmesini, teknolojinin sınıflara girmesini kaçınılmaz hale getiriyor. Bunu sağlamak için de ters yüz öğrenme etkili bir yaklaşım olarak karşımıza çıkıyor.

Ters yüz öğrenme, uzaktan öğretim ve yüz yüze öğretimin güçlü yanlarını harmanlıyor. Öğrencinin teknolojik araçları kullanarak gerçekleştirdiği, zamanını, yerini ve hızını kendi öğrenme ihtiyaç ve özelliklerine göre ayarlayabildiği öğrenme etkinlikleriyle sınıftaki yüz yüze öğretim sürecini birleştiriyor. Öğrenciler hem teknoloji destekli öğrenme ortamlarının hem de yüz yüze öğretimin avantajlarından yararlanıyor. 

Ters yüz öğrenme sadece yüz yüze öğretim sürecinde değil, uzaktan ya da yarı uzaktan öğretim süreçlerinde de kullanılabilecek bir yaklaşım. Bu anlayış, eğitimin nasıl gerçekleştirileceğiyle ilgili belirsizliklerin yaşandığı şu günlerde okulları her türlü senaryoya karşı hazır hale getiriyor. 

EĞİTİM HEDEFLERİ

Öğretim sürecini ters yüz öğrenme yaklaşımını kullanarak tasarlayabilme

Ters yüz öğrenme anlayışını uzaktan, yarı uzaktan ya da yüz yüze öğretim süreçlerinde kullanabilme

Ters Yüz Öğrenme Nedir?

Ters Yüz Öğrenmede Öğrenci ve Öğretmenin Rolü Nedir?

Dijital Yerlilerde Aktif Öğrenmeyi Tetikleyen Ters Yüz Öğrenme Stratejileri Nelerdir?

Ters Yüz Öğrenmede Dijital Yaklaşımlar

Ters Yüz Öğrenmede Değerlendirme

Kazanımları Ters Yüz Öğrenmeye Adapte Etme

Tuğba İnanç 

Dr. R. Levent VEZNEDAROĞLU

Ebru PINAR

 • Eğitim kurumu genel müdürleri ve genel müdür yardımcıları
 • Okul müdürleri
 • Okul müdür yardımcıları
 • Öğretmenler
 • Eğitim uzmanları
 • Öğretmen Adayları

26 Kasım 2020

19.00 – 22.00

Curriculum is empty

daVinci Eğitim

CEO & Kurucu Ortak

Course Rating

0.00 average based on 0 ratings

Star
0%
Star
0%
Star
0%
Star
0%
Star
0%
Tanıtım Filmi
 • Eğitim Ücreti
  100.00₺
 • Eğitmen daVinci Eğitim
 • Eğitim Süresi 3 saat
 • Eğitim Platformu Online

Bize Yazın